nieCodzienność

Osiągnę sukces. Ty też!

Jak powiedział amerykański polityk James F. Bymes:  „Zbyt wielu ludzi myśli o bezpieczeństwie zamiast o szansie. Wydają się być bardziej przestraszeni życiem niż śmiercią”… 

Uwielbiam spotykać się z moją szwagierką, która zna wiele tajników modnego ostatnio coachingu lub rewolucyjnej metody wpływania na podświadomość „Ok, może tak być”. Gdybym mogła mieć ją co dzień przy sobie, mój rozwój osobisty osiągnąłby pewnie najwyższy level:) Każdemu z nas czasem brak pewności siebie, dusimy jakieś lęki, nie wiemy, czy sobie w danej chwili poradzimy, co ludzie sobie o nas pomyślą.

IMG_8765

Tak było właśnie z emisją odcinka Miasto Kobiet w TVN Style z moim udziałem. Bałam się Wam tak na forum powiedzieć, że to już dziś, że teraz, oglądajcie mnie. W głowie myśli – przecież mi tam drży głos, przecież ręce się trzęsą, może seplenię. Przecież rozmawiamy o tabletkach i antykoncepcji, zamiast o planowych naukach przedmałżeńskich. Co ludzie pomyślą? Czy będą mnie krytykować? I skończyło się tak, że prywatną wiadomością powiadomiłam o godzinie emisji kilka najbliższych osób, które najbardziej prosiły o tę informację. Rozmawiałam o tym także z moją szwagierką.

Powiedziała mi coś pokrzepiającego: – Przestań się przejmować. Będzie jak ma być, na pewno najlepiej jak mogłaś na tamten moment.

Dziś też tak myślę. Skąd ta obawa przed krytyką? To są myśli, które niepotrzebnie blokują. No więc: Ok, może tak być, że ludzie mnie skrytykują! Przeżyję! I tak będzie fajnie! :) Kochani, powtórki z nagrania są dla Was w TVN Style:

niedziela, 23 listopada, 14:50 i 23:40
poniedziałek, 24 listopada, 10:50
wtorek, 25 listopada, 13:55

DSC_0112

Na lepszy dzień mam też mądre cytaty takich sław jak Walt Disney, o tym, jak nie bać się sięgać po sukces:

“Nasza ludzka wspaniałość nie leży tak bardzo w możliwości zmienienia świata, jak bardzo w byciu zdolnym do zmienienia samych siebie.”
Mahatma Gandhi

Nowy folder23
“Prawdziwą miarą bogactwa jest to, ile byłbyś wart, gdybyś stracił wszystkie swoje pieniądze.”
Anonimowe

“Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz- również masz rację.”
Henry Ford

“Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania.”
Walt Disney

“Naszą największą słabością jest poddawanie się. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest zawsze próbowanie po prostu jeden, następny raz.”
Thomas Edison

IMG_8685

“Czas i zdrowie to dwa cenne skarby, których nie rozpoznajemy i nie doceniamy dopóki się nie wyczerpią.”
Denis Waitley

„W dwa miesiące możesz zdobyć więcej przyjaciół, interesując się innymi ludźmi, niż w ciągu dwóch lat, usiłując zainteresować sobą innych.”
Dale Carnegie

fot. Pikolina IMG_8682

IMG_8705