Mama Żudit

„Kariera i sukces to zazdrosna dziwka” – czyli epickie cytaty mojej mamy

Mama ma nas czwórkę. Z każdym z nas przeszła małe piekło. Wstyd mi dziś za siebie, że zafundowałam jej tyle nieprzespanych nocy. A jednocześnie rozpiera mnie duma, że przeszła to wszystko z wysoko uniesioną głową, jakby dumna…

Wszystko przez tę burzę hormonów, gdy przyszło dojrzewanie. Wtedy wydawało mi się „a co ona tam wie?!” i robiłam WSZYSTKO pod włos. Chyba jakąś naczelną zasadą bycia podlotkiem stało się, by negować to, co mówi i robi Ona. Były więc pyskówki, ucieczki z domu, inne IDEAŁY, którymi nie była Ona. Wiem, że miała przez nas zapuchnięte oczy. Że nie spała wiele nocy, nasłuchując, czy jakiś mały dźwięk zwiastuje powrót jej wrednego podlotka do domu. I gdyby je połączyć w całość, może wyszedłby z tego długi miesiąc, albo trzy… Żadne z nas z osobna ani razem wzięte nie jest warte jej łez. Szkoda, że nie myśleliśmy o tym kiedyś…

z rodzicami

śmieszne fotki z dzieciństwa specjalnie dla Was ;*

Mama stała się ideałem, gdy wyjechałam na studia. Ile dla mnie zrobiła i robi do dziś, to temat na oddzielny wpis. Jest kochaną i mądrą babką koło 50-tki, bardzo wyczekuje wnuków i ma profil na Naszej klasie, gdzie wstawia różne zabawne obrazki i wierszyki, które komentują jej bliscy znajomi.

Ostatnio Aga, moja przyjaciółka zwróciła mi uwagę: „Wiesz, z tych wszystkich ludzi, którzy komentują posty na blogu, najlepsza jest Twoja mama! Co za zaangażowanie! Jakie przemyślane słowa! Jest genialna!”

rodzice

Od tamtej pory zaczęłam się przyglądać tym komentarzom, wyczekiwać ich. Wyobrażać sobie, jak Ona, po totalnie ciężkim dniu (mama pracuje w supermarkecie) taka zmęczona, z bolącym krzyżem i spracowanymi dłońmi wstukuje swoje piękne słowa w klawiaturę. Dzielę się z Wami swoim skarbem – Jej kilkoma MEGA komentarzami (bo gdzie indziej znajdziecie takie życiowe maksymy: „kariera i sukces to zazdrosna dziwka i chce żeby tylko ją pieprzyć na okrągło”?) :)

Oto one, napisane przez moją mamę pod postami o różnych tematach:

,,Hejterzy to kozaki w necie a dupa w świecie” i to jest puenta tego tematu, a ja chociaż należę do starszego pokolenia i nie bloguję, bo jako stary wapniak mam stronę na NK, ale też trafiłam na takich z niewyparzoną gębą, co mnie obrażali z grubej rury. Zakompleksione, samotne nieudaczniki, których zżera zazdrość, że ktoś sobie lepiej radzi w życiu, bo nie użala się nad sobą na forum publicznym, ale to nie znaczy, że nie ma problemów. Dla mnie realne życie jest ważniejsze niż takie internetowe BLA BLA BLA.

komunia z rodzicami

Kurcze, że też od faceta nie wymaga się takich wyborów RODZINA CZY KARIERA. On może mieć jedno i drugie, ale to sztuka kompromisu i wybór należy do was. Kiedyś jak miałam małe dzieci to marzyłam o pracy jak o gwiazdce z nieba, a potem ta gwiazdka mnie tak rąbnęła, że poszło w pięty. Wiecznie przemęczona i niedospana no ale przecież sama chciałam:)

– Wierzcie mi, za dwadzieścia lat nie będziecie żałować, że czegoś tam się nie dorobiłyście, tylko tego, że nie macie dzieci. Bo się okaże, że już nie możecie. Młodym kobietom się wydaje, że mają nad swym ciałem kontrolę, bo biorą pigułki, a po wielu latach brania zabezpieczyły się na amen…

urodziny

– Powiem wam tylko jedno… Kobieta zakochana, szczęśliwa i z dzieckiem na ręku zawsze będzie wyglądać pięknie, choćby była niefotogeniczna, bo macierzyństwo to wyższa szkoła jazdy – MIŁOŚĆ Z GÓRNEJ PÓŁKI. Nie da się tego porównać z niczym, wiedzą to szczególnie kobiety, które długo czekały na swoje dziecko.

– Jako młode mężatki musicie pamiętać o ważnych przykazaniach każdej żony, czyli kobieta powinna być KUCHARKĄ w kuchni, DAMĄ w salonie, DZIWKĄ w sypialni (czasem to się może pochrzanić:))) ale wierzcie mi, każdy mąż to doceni i jak to powiedziała moja znajoma ,,Facetem się bardzo łatwo steruje, bo ma tylko jedną wajchę”. Stara mężatka wam to mówi i dla mnie nie ma tematów tabu!

komunia

– Jeżeli postawicie tylko na robienie kariery, to oczywiście stopnie naukowe mogą się przydać, ale trzeba przy tym z czegoś zrezygnować, na przykład z rodziny, dzieci, bo kariera i sukces ,,to zazdrosna dziwka i chce żeby tylko ją pieprzyć na okrągło” (tak się mówi u mnie w pracy:).

– Wprawdzie nie spędzam czasu na lataniu po blogach, bo realne życie mnie bardziej absorbuje, ale czasem zajrzę tu i tam, a skoro ci blogerzy są tu ,,za twarz”, to Kominek też byłby pierwszy:))… łysina nie ma znaczenia, bo w facecie i tak najbardziej seksowne są oczy i ręce, a po za tym, jak to się mówi piękne kobiety kochają brzydali.

rodzina

– Oj córcia chrzanisz, bo mówisz tak jakbyś miała 20 lat stażu małżeńskiego, a nie była młodą mężatką. Wygląda na to, że staruszkowie za młodu mieli w sobie więcej ognia niż ich obecne dzieci:)…Wiem, wiem… czasy się zmieniają, my nie robiliśmy doktoratów i nie na każdego miłość spadła jak grom z jasnego nieba.

Ten ostatni mamy koment powtarzałam Karlosowi dość często – „Karol, a czy to prawda, że my mamy mało ognia? A czy na nas miłość spadła jak GROM z jasnego nieba? Poowiedz…”:)