Bez kategorii

TOP 2016 – ranking najprzystojniejszych blogerów

Czasem wydawać by się mogło, że twórcy polskich blogów to w większości kobiety – nieraz spełniające się na wielu polach studentki, mamy czy bizneswoman. Tymczasem facetów – internetowych autorów jest równie wielu, w dodatku – powiedzmy to szczerze – bardzo atrakcyjnych pod wieloma względami. 

Idąc przykładem roku ubiegłego, w którym Ranking 10 Najprzystojniejszych Polskich Blogerów zrobił furorę i wywołał lawinę komentarzy, postanowiłam go ponowić. Tegoroczna edycja to kilka spadków i tyleż samo debiutów. Pod wieloma względami są to faktycznie blogerzy najprzystojniejsi – bo nie tylko atrakcyjni wizualnie, ale też – piszący świetne, pełne przemyśleń teksty, promujący dżentelmeńskie zachowania, i – w kilku przypadkach mądrzy ojcowie, którzy nieraz wzruszają lub bawią do łez. Oto mój subiektywny ranking najprzystojniejszych, cieszmy oko i umysł nie tylko ich przystojnością, ale i świetnym, blogowym stylem bycia:
Paweł Stempniak, Geektata.pl
Tata Leonarda (4 l.) i Poli (2 l.). Sam o sobie mówi: „Nie ma 100%-owych tatów. Ojców totalnych. Uczymy się. Nigdy nie mamy wszystkich informacji i umiejętności. Musimy jakoś sobie radzić. Trzeba tylko chcieć. Ja chcę. Chcę wiedzieć co mój bachor – jeden i drugi – je, co powinien jeść. Co go interesuje. Jak może być wychowywany, by rozwijać się jak najlepiej. Jak z nim rozmawiać. Jak bawić”.

Paweł Stempniak

Dawid Tymiński, Secondhanddandy.pl
Współczesny dandys, miłośnik mody i teatru, ponadto – pełen empatii dżentelmen, jakich dziś mało. Oby więcej takich facetów, nie tylko w blogosferze, ale i w otoczeniu każdej z nas!

sdandy

Adam Bartkiewicz, Adambartkiewicz.pl:

„Patrzę na ten świat od 20 lat i to co widzę każdego dnia, nie przestaje mnie zadziwiać. Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie to, że uwielbiam pisać. Kocham wręcz. Trochę czasu zajęło mi uświadomienie sobie tego, ale już wszystko jest w porządku i szybko się mnie stąd nie pozbędziecie. Piszę o najbardziej uniwersalnej rzeczy na świecie. O czymś, co dotyczy każdego z nas. O emocjach”.

adam bartkiewicz

Marcin Perfuński, SupertataTV:
„Osiągnąłem wiele sukcesów zawodowych, ale wszystkie bledną wobec najważniejszego. Otóż otaczam się kobietami. I wciąż jest mi ich mało. Chodzi o to, że założyłem rodzinę. Ożeniłem się z fantastyczną dziewczyną – Anią. Na razie urodziły się nam cztery córki: Marysia, Zosia, Weronika i Klara. Na razie…”. Supertata jest dziś wszędzie – czasem wydaje mi się, że za chwilę wyskoczy także z mojej lodówki. To dobrze – budzi same ciepłe emocje!

supertata

Łukasz Kielban, CzasGentlemanów.pl:

„Mimo że lubię dbać o siebie, nie chodzę w cylindrze, nie noszę monokla i nie wywijam laską. Z wyglądu jestem zwykłym facetem, choć ostatnio chadzam w fedorze. Nadal jednak nie porzuciłem jeansów. Mam swoje zasady i staram się być uczciwy wobec siebie. Praktykuję jakąś wewnętrzną wersję honoru. Myślę, że jest to ważne dla utrzymania wysokiego poczucia własnej wartości. Nie pojedynkuję się jednak. Uważam pojedynki za niezwykle interesujący zwyczaj z przeszłości, totalnie zdezaktualizowany obecnie”.

czas gentelmenow

Adrian Kwiatkowski – Powiedzialem.pl
Gdy rok temu Adrian pojawił się rankingu, wybrałam go, ponieważ jego „zakazana gęba” budziła moją sympatię. Dziś pojawia się ponownie, bo udało nam się kilka razu porozmawiać na żywo i nie mam już wątpliwości, że to facet również i do tańca, i do różańca.

Adrian Kwiatkowski

Tomek Tomczyk, JasonHunt.pl
Choć dziennikarzem nie jest już od dawna, nieraz zazdroszczę mu tych wszystkich blogowych tekstów na tematy polityczne – niezależnie od prywatnych poglądów zawsze ciekawie wyłuszczy prawdę o aktualnych zjawiskach czy problemach społecznych.

TomekTomczyk

Kamil Nowak, BlogOjciec.pl
„Młody ojciec odkrywający świat razem z trójką swoich dzieci. Wierzy, że tak jak dzieci uczą się wielu rzeczy od rodziców, tak rodzice mogą się nauczyć wielu rzeczy od dzieci”. Wielu dorosłych żartobliwie przyznaje, że chciałoby, aby Kamil ich zaadoptował – i wcale się im nie dziwię!

blog ojciec
Roman Zaczkiewicz, Szarmant.pl

„Blog Szarmant nie jest podręcznikiem dla dziewiętnastowiecznych dżentelmenów. To strona dla współczesnych mężczyzn, lubiących elegancki sznyt”. Miałam przyjemność poznać Romana na jednym z blogowych wyjazdów i to, co w nim porusza, to stuprocentowa autentyczność – kultura osobista, inteligentny humor i bycie dżentelmenem są jego nieodzownymi cechami.

szarmant

Mam nadzieję, że najnowszy, mocno odświeżony ranking przypadł  Wam do gustu.

Dziewczęta, a jakie są Wasze typy?