nieCodzienność

Maj 2016 – najpiękniejsze konta na Instagramie

Od jakiegoś czasu ogromną przyjemność sprawia mi Instagram – każdego dnia nie tylko publikuję, ale i przeglądam w nim swoje ulubione konta, wyłapując piękne historie oraz emocje z publikowanych zdjęć.

Maj sprawił, że te konta stały się jeszcze ciekawsze – wkroczyły wiosenne kolory, ożywcza zieleń i kwiaty… Dziś pokażę Wam moje ulubione – przemyślane pod względem kompozycji, opowiadające historie zdjęcie po zdjęciu. Jednocześnie też spójne i wyszukane, jeśli chodzi o kolorystykę.  Oto moi faworyci:

Philo & Pompon – cudowna dziewczynka azjatyckiego pochodzenia i jej pieseł – jeśli cofnąć się do początków tego magicznego konta, można zachwycić się ukazanym tu przemijającym czasem: od niemal pierwszych dni życia zmieniającej się, rosnącej w oczach Philo towarzyszy prześliczny, kudłaty pies Pompon. A jakie urocze stylizacje dla dziecka! –  z Pikoliną już wyszukujemy w sklepach podobnych ubrań dla Dziewczynki, która jest w drodze.

najpiekniejsze-konta-na-instagramie

My Pink Plum – Instagram Magdy to prawdziwa perełka. Nie bez znaczenia jest tu zapewne jej wykształcenie („inżynier informatyki z wielkim sercem do… designu!”) oraz dusza estetki. To trudna sztuka – sprawić, by każde publikowane zdjęcie było piękne zarówno w oderwaniu, jak i układało się w magiczną całość z instagramowym „albumem”. Bez wątpienia konto Magdy i jej męża jest jednym z najbardziej inspirujących miejsc w sieci, zobaczcie sami:

najpiekniejsze-konta-na-instagramie

Fashionelka (@elajza) – w maju szczególnie zachwyciła mnie na jej Instagramie grecka wyspa Thassos, na której kiedyś byłam z ukochanym na pierwszych wakacjach za granicą. Eliza prowadzi swoje konto z zacięciem estetki – jest jasno, minimalistycznie i elegancko, ale też – zawsze z jakąś pogodną historią/komentarzem w tle.
najpiekniejsze-konta-na-instagramie

Kasia Ogórek (@twojediy) – „Kreatywna kobieta, Absolwentka Majsterkowania Stosowanego, Lutowania Dziennego i Szlifowania Ręcznego. Na co dzień pomysłodawca zrób to sam i wiecznego obmyślania co by tu zmajstrować”. Kocham konto Kasi szczególnie za ten jej balkon i kwiaty, które często na pięknych fotografiach pokazuje. Kwiaty, których ja nigdy tak nie wypielęgnuję!

najpiekniejsze-konta-na-instagramie

Jest Rudo – biel, szarości i róż – te trzy kolory dominują na koncie fotografki Natalii Sławek. Ponoć 10 lat temu aparat przykleił się jej do dłoni i tak zostało do tej pory – podobnie i ja – przykleiłam się do jej Insta i uwielbiam minimalistycznego ducha poniższych zdjęć!

najpiekniejsze-konta-na-instagramie

Trend Nomad – jak pisze sam o sobie autor bloga, Michał Mazur  – jest współczesnym nomadą. Każdego roku odwiedza około dwudziestu targów, festiwali i konferencji na temat dizajnu i nowych technologii organizowanych w miastach rozsianych po całym świecie. Cudowne kadry z jego podróży oddają klimat odwiedzanych miejsc – jest w nich jakiś magiczny spokój, ale i dynamika:
najpiekniejsze-konta-na-instagramie

Instagram Żudit  również zaliczył ostatnio „wiosenne odświeżenie” – zdecydowałam się na jeden, dominujący kolor i mniej szczegółów w publikowanych fotografiach – to działa – znajomi zaczęli mnie chwalić, a nowi fani przybywać. Zobaczcie sami, czy słusznie:

najpiekniejsze-konta-na-instagramie

To w środku – czy towarzyszące blogu o niepłodności konto na Instagramie może być oszałamiające? Oczywiście. Uchwycenie zdrowego jedzenia, z pozoru nieurodziwych warzyw czy kolorowego talerza z owocami to jednak nie taka prosta sztuka. Tylko że Ania swoje instagramowe konto prowadzi z nieskrywaną przyjemnością – i taką przyjemność ma się także z obserwowania jej kolejnych kulinarnych wyczynów.

najpiekniejsze-konta-na-instagramie

Ula Łupińska – czyli „Pani Korektor od przecinków, kotów, seriali i diety roślinnej”. Perfekcyjna w wychwytywaniu językowych potknięć w książkach, jak i w prowadzeniu swoich kont w social mediach – Instagram Uli z tygodnia na tydzień zdaje się być coraz bardziej przemyślany i elegancki!

najpiekniejsze-konta-na-instagramie

Na kółkach – kocham całą ich rodzinkę, podróże, życiową wesołość, stylówki! „Inspirujemy, przełamujemy bariery, zmieniamy stereotypy, dodajemy siły. Pokłady energii oraz niezłomność jaka w nas drzemie, widoczna jest gołym okiem” –  tak, to jeden z tych moich nielicznych, czytanych regularnie blogów!

najpiekniejsze-konta-na-instagramie

Pikolina, blogowa perełka zamykająca dzisiejszy przegląd. To autorka zdjęć i grafik, która, nawet gdyby robiła fotki najzwyklejszym sprzętem na ziemi, byłyby urocze. Zawsze też tak słodko wkurza się na mnie, gdy przy obcych ludziach mówię, że jest najlepszym fotografem na świecie – ale przecież to sama prawda!

najpiekniejsze-konta-na-instagramie

Jak oceniacie te konta? W komentarzach możecie podawać linki do innych pięknych – np. Waszych, których jeszcze nie znam! Miłego weekendu <3