Taki Lajf!

Dzień Ojca. 10 pomysłów na oryginalny prezent

dzień ojca prezent

Dzisiaj bardzo konkretnie i nietypowo – stery bloga przejmuje Pikolina – to ona jest autorką tego wpisu! 

 

23 czerwca, czyli w ten piątek wypada Dzień Ojca. Być może ktoś z Was planuje podarować Tacie upominek, ale za cholerę nie wie, co mogłoby to być. Służę pomocą i podaję 10 pomysłów na fajny prezent:

  1. Bilet na festiwal. Może to być karnet na Open’era lub poprostu bilety na pociąg i opłacony nocleg na Woodstock lub Suwałki Blues Festival. Polecam zwłaszcza ten ostatni, ponieważ średnia wieku uczestników jest nieco wyższa niż na innych tego typu wydarzeniach. Rodzice nie będą czuć się tam nieswojo. A zabawa jest przednia – wiem co mówię – jeżdżę tam co roku właśnie ze staruszkami. Pamiętajcie, że zabawa na festiwalu może przywrócić Tacie wspomnienia z czasów młodości – to będzie wartość dodana do prezentu.
  2. Ekstremalne przeżycie. Jeżeli wiecie, że Wasz Tata lubi zastrzyk adrenaliny, to zasponsorujcie mu lot balonem, przejazd sportowym autem po torze wyścigowym, zabawę na strzelnicy lub skok ze spadochronu. Takie atrakcje można teraz łatwo znaleźć w internecie. Nie są to tanie sprawy, ale zadowolenie Staruszka jest warte każdej ceny, no nie?
  3. Bransoletka lub portfel z grawerem. Spersonalizowany prezent zawsze wydaje się bardziej wartościowy od zwykłego. Wie o tym każdy „mistrz marketinga”. Wygrawerujcie Tacie coś od serca!
  4. Wnuk lub wnuczka. Co tu dużo ukrywać. Niejeden tata najbardziej ucieszyłby się właśnie z takiego prezentu. Zwłaszcza jeżeli masz 30 lat i nadal mieszkasz razem z rodzicami…
  5. Książka. Standardowy prezent. Problemem przy wyborze jest zawsze to, jaki tytuł wybrać. Żeby Wam ułatwić podaję 5 sprawdzonych pozycji:
  6. Rodzinne zdjęcie wywołane na płótnie. Ostatnio szukałam takich na Allegro i jest ich sporo. Kosztują o wiele taniej niż w sklepach stacjonarnych. Każde zdjęcie można dodatkowo przyozdobić napisem – oczywiście spersonalizowanym pod kątem Taty.
  7. ALKOHOL. Może to i oklepany prezent, ale spróbujcie być oryginalni i kupcie gazowaną wódkę. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Tata nigdy takiej nie pił. Poza tym, alkohol to zawsze pretekst do spotkania i szczerych rozmów ze Staruszkiem.
  8. Zestaw narzędzi do auta w poręcznym opakowaniu. Każdy facet tego potrzebuje i nie ma, że nie. Po prostu.
  9. Bon podarunkowy na kolację we dwoje. Jeżeli mama narzeka, że tata nie zabiera jej na randki do dobrych restauracji, to możecie to zmienić. Trochę podstępem, ale zawsze!
  10. Kultowy zestaw kosmetyków Old Spice. Proste, łatwo dostępne i raczej przez większość mężczyzn lubiane. Jak nie Old Spice to może być Nivea. Też pewniak.

Pomimo lokowania różnych produktów nie jest to wpis sponsorowany. Wszystkie wymienione marki po prostu znam, lubię i mogę polecić bez wyrzutów sumienia.

Jeżeli macie inne ciekawe pomysły na prezent dla Taty, to piszcie w komentarzach. Może uda się poszerzyć moją listę o inne odlotowe pomysły.

Na koniec – pamiętajcie, że nie dary są najważniejsze, ale obecność bliskich. Jeżeli nie planowaliście wydatków na prezent, to po prostu zabierzcie Tatę na piwo. Spotkanie i rozmowa z Wami będą dla niego warte więcej niż miliony monet!