Taki Lajf!

Tak mieszkają polscy blogerzy

W czasie studiów poznałam los tułacza. Stancję zmieniałam z sześć razy, do dziś na słowo „przeprowadzka” i „pakowanie się” reaguję alergicznie. Ale chyba wszystko jeszcze przede mną… 

Lubimy się z Karlosem śmiać z samych siebie. Bo u mnie jest trochę jak w tym powiedzonku: „szewc bez butów chodzi”. Na co dzień, w ramach swojej pracy, opisuję modne wnętrza, designerskie rozwiązania za grube tysiące – jeśli nie miliony złotych. Pokazuję ponadczasowe trendy w urządzaniu łazienek, loftowe rozwiązania w aranżacjach kuchni, rozmawiam ze znanymi polskimi projektantami wnętrz. Tymczasem, gdybyście wpadli do mnie na kawę, przeżylibyście zdziwienie – nasze mieszkanie (szczególnie kuchnia i łazienka) to prawdziwe muzeum PRL-u! Karlos styl tych wnętrz nazywa „wczesnym Gierkiem” – dlatego tak tęsknie myślę o remoncie albo wyprowadzce do jakiegoś pięknego lokum. Czuję, że 2015 będzie rokiem wielkich zmian w naszym życiu, a zmiana otoczenia może być do nich pierwszym, dobrym krokiem.

Tymczasem chciałam pokazać Wam wnętrza z domów i mieszkań polskich blogerów. Muszę przyznać, że niektóre z nich prezentują się równie pięknie, jak te wszystkie projekty, które pokazujemy w gazetach Dobrze Mieszkaj czy Świat Łazienek i Kuchni. Co ciekawe, w dużej większości są to aranżacje, które powstały w głowach blogerów – a nie według designerskich projektów za dziesiątki tysięcy złotych. Tym większy mój podziw dla pomysłów i innowacyjnych rozwiązań:

1. Pokój dziecięcy, Vivi&Oli:

vivioli (2) vivioli

2. Pomysł na salon i łazienkę, Fashionelka:

fashionelka fashionelka-projekt-azienki

3. Pokój małego chłopca, Buuba.pl

buub buuba

4. Przytulna sypialnia, MyPinkPlum:

mypink mypinkplum

 5. Oryginalna ściana sypialni, FlowMummy:

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

 6. Jasny salon Kameralnej:

kameralna1 kameralna2

 7. Lady of the House (w jej domu najchętniej zamieszkałabym sama – Małgosia wszystko ma idealnie!)

ladyofthehouse ladyohtehouse

 8. Kolorowa kuchnia Segritty:

segritta segritta2 Mieszkalibyście?