nieCodzienność

Mamo na macierzyńskim, szukasz czegoś dla siebie? Oto 10 pomysłów na własny biznes

biznes po macierzyńskim

Macierzyński kończy się niebawem, a Ty na samą myśl o powrocie do pracy już masz mdłości? Czujesz strach, jak przeżyjecie z dzieckiem taką rozłąkę? Nie jesteś sama. Dziś porcja pomysłów na siebie i własną firmę w ramach cyklu #mamaIsBack. 

Często myślę o powrocie do pracy – wiem, że kiedyś, w ciąży zapierałam się, że siedzenie z dzieckiem w domu nie jest dla mnie i na pewno po pół roku wrócę. Ale wiecie jak jest, ten abstrakcyjny, w ciąży nieuświadamiany mały człowiek pojawia się na świecie i bang! Ogarnia cię szaleńcze zakochanie. Jesteś poza jakąkolwiek logiką, towarzystwo obcych schodzi na daleki plan. Nie umiesz się z tym małym oseskiem bezboleśnie rozstawać. Jeszcze nie teraz. Ostatnio właśnie dlatego przedłużyłam sobie macierzyński do roku. Nieraz jednak myślę i poszukuję nowych pomysłów: może by się tak przekwalifikować/zmienić miasto/państwo/otworzyć własny biznes? Wiem, że w tym samym miejscu, co ja teraz, jest mnóstwo innych mam – to właśnie z myślą o Was stworzyłam tekst z cyklu #MamaIsBack – o bezbolesnych „powrotach do życia” po macierzyńskim.

Po pierwsze, zanim do pomysłów, zobacz te przydatne linki, bo już z domu możesz uczyć się od innych i planować własną przyszłość:

Zdjęcia: Buuba.pl, Pikolina, Sweetshoop.pl